Wyobraź sobie Grę…

Gra polega na takim prowadzeniu głównej postaci jaką jesteś, aby dobrnąć do finału. W finale Gry otrzymujesz to, o co chodzi w tym całym procesie – w zależności od tego jak Grałeś /łaś, taki poziom nagrody otrzymasz. Więc jeśli bierzesz udział w wyścigu – to zajmiesz na końcu adekwatne miejsce do jakości Twojego zaangażowania w Grę.

W Grze spotykasz inne „osoby”, które utrudniają Ci zadania do wykonania. Oczywiście jest ich sporo, są też konteksty sytuacyjne – one również mają za zadanie utrudnić Ci proces. Dlaczego? Bo jaki sens ma Gra bez zmagania się z kontekstami – przecież to dzięki nim uczysz się kreatywnie myśleć, negocjować, zdobywasz nowe umiejętności, prowadzisz relacje, analizujesz i działasz.

Czasem jednak dzieje się tak, że masz przeciwnika bardzo dobrego. Ma on więcej siły, więcej kreatywności i Gra wydaje się nie do przejścia. Próbujesz i nic. Nie masz pomysłu. Gra wygrywa. I masz teraz trzy wyjścia:

1) Zrezygnować z Gry
2) Kontynuować Grę w nadziei, że coś uda się zrobić i liczyć na szczęście
3) Wykorzystać możliwości jakie daje Gra

Pierwsze dwa wyjścia – to zrzucenie z siebie odpowiedzialności za jakość Gry. To egzystencja. Jaki jest cel bierności? Szkoda czasu i zdrowia. Trzecie wyjście natomiast daje możliwości na kolejny etap Gry. A chyba o to w tym chodzi? Skoro już Grasz? Więc jakie możliwości daje na Gra, z których możemy skorzystać?

… kody…

Można zastosować kody do Gry. Kody zwiększające możliwości, oddziałujące na inne postacie, które łagodniej z Tobą postępują lub dające Ci większe możliwości działania. Gra jest tak skonstruowana, że istnieją kody i działają… Tylko w/g wielu ścisłych zasad. Jedną z nich jest Dualność Kodu. To oznacza, że w Grze ważne jest to, jakiego kodu użyjesz w jakim momencie i w stosunku do kogo. Bo kod daje Ci pewne ułatwienia ale może ograniczać inne konteksty. dobrze jest znać Instruktaż Gry. Wtedy masz nową rzeczywistość bo na wyższym poziomie świadomości. Zaczynasz mieć przewagę. Nadal rozwijasz w się i uczysz kreatywnie myśleć, negocjować, zdobywasz nowe umiejętności, prowadzisz relacje, analizujesz i działasz – bo kody nie zrobią za Ciebie roboty. One tylko są narzędziem do radzenia sobie z trudnymi planszami Gry. Przecież Gra ma również kody i w/g nich się kieruje. Tylko Ty ich nie widzisz. Więc nie uczciwe by było gdybyś nie miał /ła również dostępu do kodów. Trzeba się tylko nauczyć posługiwać nimi. Tak wygląda Gra

Przykład:

Musisz zdobyć jakieś osiągnięcie w Grze, aby móc iść dalej. Ale tu pojawia się problem – to osiągnięcie zdobywasz po 24 godzinach jakiegoś procesu… I czekasz… i czekasz… tak jakbyś nie mógł /ła otrzymać tego za chwilę. Więc czekasz… I egzystujesz w tym czasie bo bez tego osiągnięcia w Grze nie możesz iść dalej. A gdyby tak… przyspieszyć ten proces? Nie lepiej zamiast czekać 24 godziny poczekać 4 minuty? Kody to umożliwiają…

Proces Gry staje się ciekawszy… I więcej możesz… Pamiętając o zasadach na jakich możesz używać kodów…

Co w tym wpisie szczególnego? W tym momencie użyjemy kodu…
Kod brzmi:

– zamień słowo Gra na słowo Życie

i przeczytaj ten post raz jeszcze… zrób to teraz po czym wróć do tekstu poniżej…

Już rozumiesz? Czym są te kody? To narzędzia jakie zbierałem przez 20 lat zajmowania się umysłem człowieka. Nazwałem je Transpozycja Myśli – bo od nich wiele zależy. Okazało się jednak, że wiele z nich nie działa, wiele nie przekłada się na poprawę jakości życia.

Postanowiłem wybrać te, które działają – ale dodatkowo spełniają następujące kryteria:

– wymagają poświęcenia minimum czasu
– są proste w wykonaniu
– nie potrzebują olbrzymiej wiedzy rozwojowej
– można je zastosować wszędzie i o każdej porze

I właśnie ten proces zostanie Ci przedstawiony podczas trzech wersji Transpozycji Myśli:

1) Indywidualnie
2) Grupowo
3) Nadawanie LIVE

Indywidualnie.
Do końca kwietnia z okazji 20 rocznicy Grzegorz Cieślik HolisticMind i Holistycznego Rozwoju Osobowości obowiązuje 50% zniżki na indywidualne sesje Coachingowe i konsultacje. Transpozycję Myśli – możemy przerobić indywidualnie.

Grupowo.
8 kwietnia w Katowicach odbywa się wykład. Zapraszam do Terminarza Szkoleń.

Nadawanie LIVE.
23 kwietnia Transmisja FB. Bez wychodzenia z domu. Wygodnie i komfortowo. 3 – 4 godziny ( w zależności od ilości pytań ), które wpłyną na całe Twoje życie. Zapisz się poprzez formularz na głównej stronie: www.HolisticMind.pl z dopiskiem : Transpozycja Myśli LIVE.

Koszt każdego z nich jest promocyjny z uwagi na 20 lecie Grzegorz Cieślik HolisticMind. Promocyjne ceny są już zawarte w Terminarzu.

Kody Życia do Twojej dyspozycji. Spotkajmy się i przyspieszmy proces.

Grzegorz Cieślik
Trener Mentalny