„Sukces! Sukces! Nie patrz na nic!???
 
„Człowiek ma w życiu albo wymówki, albo wyniki: zdecydowanie chcę być w drugiej grupie ???
 
„Rozpychaj się łokciami i bierz wszystko!???
 
??
 
?To tylko niektóre hasła jakimi upiększa się LIVE’Y, szkolenia, wykłady z rozwoju osobistego. Są one bardzo krzywdzące… wręcz NIE-ROZWOJOWE. Są krzywdzące i dla jednej i dla drugiej strony. Dlaczego?
 
??
 
Wskazując jednostce drogę życiową, na której ma się kierować takimi regułami – okazuje się, że krzywdzi się sama. To oczywiście wychodzi po latach. Na początku każdy jest zafascynowany tym procesem i nie widzi całości. Potem jednak uświadamia sobie do czego to doprowadziło. Trafiają do mnie ludzie, którzy krótko mówiąc: zostali sami w życiu – mimo, iż żyją wśród ludzi.
 
W tym procesie przegapisz bardzo ważne momenty, bardzo ważne lekcje, bardzo ważne chwile… Sukces namieszał ludziom w głowach… Tak bardzo do niego ciągną… czyli teraz są jacy?
 
??
 
?Drugą stroną medalu są osoby, które spotka na swojej drodze ta jednostka. Podświadomie będzie traktować te spotkane osoby jako „wrogów”, którzy mogą odebrać im ten „sukces” więc trzeba wroga wyprzedzić, unieszkodliwić, pokonać. I tak tworzy się WALKA. I tak niszczone są osoby, które niekoniecznie potrafią się obronić przed „rozpychaniem łokciami”. One nawet nie chcą walczyć.
 
??
 
Dlatego już dawno odszedłem od rozwoju osobistego ( który nie tylko w tej kwestii jest niekorzystny ) i stworzyłem Holistyczny Rozwój Osobowości. Tutaj sukces ma inne znaczenie. Tutaj uświadamiasz sobie, że zamiast rozpychania łokciami można współpracować. Tutaj są sposoby na takich co się rozpychają. Bo holistyczne podejście do życia daje coś więcej. Nie ma tego kaca jakiego maja osoby kierujące się powyższymi cytatami.
 
??
 
Jakie więc jest rozwiązanie? Proste. Holistyczne…
 
?Zdefinuj najpierw siebie. Potem sprawdź czego tak naprawdę potrzebujesz w życiu, ale nie tym lanserskim wynikającym z ego, nie tym instagramowym czy celebryckim… tylko w tym życiu prawdziwym, które objawia się po całym dniu… wieczorem… gdy jesteś sam na sam ze sobą… tym prawdziwym życiu…
 
?I zacznij do tego dążyć. Nie rozpychaj się łokciami, ale ustal ramy. Wystarczy, że nie pozwolisz innym popychać Ciebie łokciami – to umożliwi Ci coś do czego zmierzam: PIĘKNY PROCES… który da Ci narzędzia, mądrość, doświadczenie, możliwości… prawdziwy sukces.
 
??Zrób to.
 
Ja to zrobiłem i mogę Ci powiedzieć – jest holistycznie!
 
Trener Mentalny