Pamiętasz może jak byłeś/łaś dzieckiem – gdy wtedy robiło się bańki z wody i płynu? Dmuchało się przez rurkę powietrze i powstawały bańki. I dmuchało się nie wiadomo po co – bo bańki te za chwilę pękały… i robiło się je na nowo…

Wczoraj odbyłem fascynującą rozmowę na temat życia. Wspaniała osoba, z którą rozmawiałem kierowana była przez typowy schemat:

– żyć tzn. trzeba pracować…

Gdy zapytamy kogoś gdzie pracuje – co usłyszymy? W firmie X, na poczcie, w sklepie, w budowlance, itd… Schemat praca – od razu odpala ten kierunek. Praca – zależność, podległość, brak decyzyjności co do „siebie” i swojej kreatywności itd… ale najważniejsze w tym wszystkim to NIE AKTYWOWANIE SWOJEJ WIBRACJI.

W rozmowie tej padło stwierdzenie:

Grzegorz – nie pracuję, ja się realizuję… ( aktywuję )
Rozmówca – Grzesiek co Ty mówisz. Ludzie jak chcą żyć to muszą pracować. Nie żyją po to żeby moc korzystać z uroków życia a pracują po to żeby było ich na to stać!

Jakie przekonanie tutaj kieruje życiem tej osoby w tym kontekście?

Zgodzę się co do jednego:

„Nie żyją po to żeby moc korzystać z uroków życia a pracują po to żeby było ich na to stać” – i to ich zguba. To są powody braku szczęścia, zadowolenia z życia, problemów itd… W wielu przypadkach pracują i mimo tego nie stać ich na skorzystanie z uroków życia – bo oni nie żyją – nie aktywowali się.

Rozmówca – Ok.Czyli facet który ma Dzieci i Żonę ma pisać wiersze bo to lubi robić? No przecież praca to zło konieczne!

Myślę, że lepiej gdy ten facet będzie pracował na 3 etatach ( zło konieczne ) – wtedy żona i dzieci będą zadowolone, że mają tatę……. gdzieś tam……..  niezadowolonego z życia ( niewolnika ) …… ciekawe kim będą dzieci… fascynujące….

Aktywacja to uruchomienie swojego potencjału. Przykład:

– kupujesz kartę sim sieci X i wkładasz ją pod nogę od stołu aby się nie chwiał. Świetnie. Stół jest stabilny. Ale czy aby miejsce tej karty jest pod nogą stołu? Może tam leżeć oczywiście. Jednak nie wykorzystasz jej możliwości do końca. A jak to zrobić? Aktywować ją – ona ma zadanie do wykonania. Kawałek plastiku leżący pod stołem może połączyć Cię z każdym miejscem na ziemi – a Ty wybierasz…… nogę od stołu…..

Aktywuj kartę – SIEBIE – rób to do czego jesteś stworzony/na !!! Nie leż pod stołem „bo to zło konieczne” !!!

A teraz mam pytanie…… ktoś lubi robić bańki z mydlin….. i mając partnera i dzieci ma robić bańki ????? I może na tym zarobić?

Tak….. i to grube pieniądze….

 

Aktywuj się…..

Grzegorz Cieślik
Aktywowany Trener Mentalny